Ninova
Basic Uygulamaları - Zeynel Abidin Tokuoğlu Bebek10

Join the forum, it's quick and easy

Ninova
Basic Uygulamaları - Zeynel Abidin Tokuoğlu Bebek10
Ninova
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Basic Uygulamaları - Zeynel Abidin Tokuoğlu

Basic Uygulamaları - Zeynel Abidin Tokuoğlu Empty Basic Uygulamaları - Zeynel Abidin Tokuoğlu

Mesaj tarafından troypc C.tesi Şub. 06, 2010 3:28 pm

Basic Uygulamaları - Zeynel Abidin Tokuoğlu
Basic programlama dili, ülkemizde en yaygın ve bilinen dil olma özelliğine sahip. Neredeyse bilgisayar programcılarının ilk adımı olarak benimsendi ve pek çoğumuzun 'programlama' kavramını anlamaya başlamasını sağladı.

Bir bilgisayar programcısının, nasıl bir mantık yürütmeye ihtiyacı olduğu, problemlerin çözümüne giden yolda atılacak adımlar ve düşünce teknikleri, bu dilin öğrenilmesi sürecinde kavradığımız temel ilkeler oldu. Başka bir ifadeyle; programcılığın esasının anlaşılması, -hemen her zaman bu konuya başlangıç adımı olarak görüldüğünden- biraz da Basic sayesindedir.

Diğer programlama dilleri arasında halen de belli bir işlevi olan ve yukarıda belirtilen öneme sahip Basic dilinin her yönüyle eksiksiz şekilde öğrenilmesi için 'dosyalama' üzerine ayrıntılı açıklamaları ve örnekleri içeren bir yayına ihtiyaç olduğunu gözlemledim. Böylece bu dilin kullanımı daha da pekiştirilmiş olacaktı.

Bu düşünceden yola çıkarak hazırladığım kitabımda 'Dosyalama' konusunun yanı sıra çeşitli işletim sistemlerinde Basic programlama dili ile ilgili olarak karşılaşılabilecek hata mesajları ve düzeltilişi üzerinde durdum.

Konunun anlatımında mümkün olduğunca çok sayıda örnek vererek anlatımı basitleştirmeye ve anlaşılabilirliği yükseltmeye çalıştım. Oldukça önemli olan ve sık sık problemlerle karşılaşılan bu konu üzerinde, sanırım kitabım sizlere epeyce faydalı olacak ve rehberlik edecektir.... (Önsöz)
troypc
troypc

http://ninova.eniyiforum.org

- Similar topics