Ninova
Bilişim Teknolojileri - Arif Altun Bebek10

Join the forum, it's quick and easy

Ninova
Bilişim Teknolojileri - Arif Altun Bebek10
Ninova
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bilişim Teknolojileri - Arif Altun

Bilişim Teknolojileri - Arif Altun Empty Bilişim Teknolojileri - Arif Altun

Mesaj tarafından troypc C.tesi Şub. 06, 2010 5:02 pm

Bilişim Teknolojileri - Arif Altun

Bilgisayar, bir veriyi giriş birimleri aracılığı ile alıp üzerinde gerekli aritmetik ve mantık işlemlerini yaparak sonucunu çıkış birimleri üzerinde veren elektronik bir araçtır.

Yaklaşık 30 yıl kadar önce Dartmouth Üniversitesinde araştırmalar yapan Dr. John Kemeny; 'Gelecekte bilgisayar kullanmayı bilmek okuma yazma bilmek kadar önemli olacak.' demiş, ancak o zamanlar bilgisayara yalnızca büyük kurumlar sahip olabildiğinden bu konuşmayı kimse önemsememişti.

Oysa 1994'ten sonra hızla yayılan bilgisayarlar artık bireylerin istedikleri her bilgiye ulaşmalarını sağlayabilecek bir konuma gelmiştir. Bilgisayarlar günümüzde iletişim kurmak, hesap yapmak, orta öğrenimde öğrenme ve öğretmeyi desteklemek, üniversitelerde araştırma yapmak amacıyla yaygın biçimde kullanılmaktadır.

Bu kitapta ilköğretim okulu öğretmenlerine bilgisayar hakkında bilgilerin yanı sıra eğitim okulu öğretmenlerine bilgisayar hakkında bilgilerin yanı sıra eğitim ortamlarında nasıl kullanılacağına ilişkin örnek etkinlikler sunulmuştur.

(Arka Kapak)
troypc
troypc

http://ninova.eniyiforum.org