Ninova
Başkan Akdoğan, Merkez Alparslan İlköğretim Okulu Öğrencilerini Kabul Etti Bebek10

Join the forum, it's quick and easy

Ninova
Başkan Akdoğan, Merkez Alparslan İlköğretim Okulu Öğrencilerini Kabul Etti Bebek10
Ninova
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Başkan Akdoğan, Merkez Alparslan İlköğretim Okulu Öğrencilerini Kabul Etti

Başkan Akdoğan, Merkez Alparslan İlköğretim Okulu Öğrencilerini Kabul Etti Empty Başkan Akdoğan, Merkez Alparslan İlköğretim Okulu Öğrencilerini Kabul Etti

Mesaj tarafından troypc Perş. Mart 04, 2010 5:50 pm

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Merkez Alparslan İlköğretim Okulu'nda eğitim gören bir grup öğrenciyi makamında kabul etti.
9 Günde Sigara Nasıl Bırakılır? Videoyu İzleyin!

Öğrenciler, ziyaretleri sırasında Başkan Akdoğan ile söyleşi yaparken, merak ettikleri sorulara da cevap buldular.

Alparslan İlköğretim Okulu Müdürü Doğan Niğdelioğlu, Sınıf Öğretmeni Nalan Ünalan, Okul Aile Birliği Başkanı Ayla Pekeş ve öğrenciler Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan'ı ziyaret etti. Öğrencilerle tek tek ilgilenen Başkan Akdoğan, ziyaretlerinden dolayı öğrencilere teşekkür etti.

Öğrencilerle bir süre sohbet eden Başkan Akdoğan, ziyarette soruları da yanıtladı. Öğrencilerin yerel yönetim bazında yaptıkları bu tür ziyaretlerin kendilerine olan güvenlerini arttırmaları noktasında önemli bir faaliyet olarak değerlendiren Akdoğan, "Bir öğrenci velisi olarak sık sık bunları kendi çocuklarıma da tekrar ediyorum. Çocuklara yönelik bu faaliyetlerin faydası görülecektir." dedi.

Öğrenciler, ziyaretleri sırasında Başkan Akdoğan'a merak ettikleri soruları sorma imkanı da buldu. Niğde'nin sosyal ve kültürel hayatına katkı sağlamak için yapılan çalışmaları soran öğrencilere Başkan Akdoğan, "Birçok yazar, sanat ve fikir adamı, edebiyatçı ilimize gelerek konferanslar vermeye başladı. Şehir Konferansları kapsamında düzenlediğimiz bu etkinliklerin bu ay beşincisini düzenleyeceğiz." diye konuştu.

Niğde'nin tarih, kültür ve turizmine katkıda bulunmak amacıyla çıkartılan Dört Mevsim Niğde dergisine de işaret eden Akdoğan, "Bu dergimizin ilk sayısı için tarihimizi yansıtan bir konsept hazırladık. Bu konsept içinde Roma döneminden Selçuklu'ya kadar bize intikal eden eserler mevcut. Bu eserlerin hem ilimizde, hem ülkemizde, hem dünyada tanınmasını ve bilinmesini istiyoruz. Bu amaçla Niğde Belediyesi'nin çıkartmış olduğu Dört Mevsim Niğde isimli dergimizi seyahat acenteleri başta olmak üzere Türkiye'nin değişik yerlerine, 81 il valiliğine, 81 İl Belediye Başkanlığına, Niğdeli derneklere, turizm şirketlerine, çevremizdeki illerin milletvekillerine, Bakanlar Kurulu üyelerine olmak üzere bu şehrin dışında yaşayan, ikamet eden bin 500'e yakın insanımıza posta yoluyla gönderiyoruz. Belediye olarak hazırladığımız bu derginin içerisinde hiçbir tane reklam yok. Gerçekten ciddi bir çalışmanın ürünü. Bu tür çalışmalar elbette Niğde'mizi kültürel manada sosyal manada bir kazanım elde etmesine, bir mesafe kat etmesine vesile olacaktır." şeklinde konuştu.

Niğde Belediyesi olarak basılı ve görsel yayınların yanı sıra sanatsal etkinliklere de ev sahipliği yaptıklarını ve bu etkinliklerin de süreceğini kaydeden Akdoğan, şunları söyledi: "Niğde Belediyesi olarak çeşitli tiyatro oyunlarının da sahnelenmesine ev sahipliği yapıyoruz. 8 Mart'ta kültür merkezinde saat 11:00 ve 14:00'de çocuklar için, aynı günün akşamında saat 19:00'da da yetişkinler için iki ayrı oyun sahnelenecek. Enver Demirkan Virgül Tiyatrosu tarafından sahnelenecek olan her iki oyun da ücretsiz seyredilebilecek. Bu vesileyle bütün halkımızı bu oyunları izlemeye davet ediyorum. Gerçekleştirdiğimiz bu etkinliklerle Niğde'mizin bugüne kadar hak ettiği yere gelememiş olmasını telefi etmek, şehrimizin 81 il içerisinde mesafe kat etmesini sağlamak ve Niğde'yi geçmişindeki ihtişamlı ihtişamına kavuşturmak istiyoruz." (CİHAN) (Cihan Haber Ajansı) 2 saat önce.. [1936303]
troypc
troypc

http://ninova.eniyiforum.org

- Similar topics