Ninova
Unutulması İstenen Yıllar-Mehmet Tepebaşı Bebek10

Join the forum, it's quick and easy

Ninova
Unutulması İstenen Yıllar-Mehmet Tepebaşı Bebek10
Ninova
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Unutulması İstenen Yıllar-Mehmet Tepebaşı

2 posters

Unutulması İstenen Yıllar-Mehmet Tepebaşı Empty Unutulması İstenen Yıllar-Mehmet Tepebaşı

Mesaj tarafından DyGu Perş. Eyl. 16, 2010 4:10 pm

Unutulması İstenen Yıllar-Mehmet Tepebaşı Unutulmasi_istenen_yillar_2010_9_14_103712

Hanifi Avcı'nın işkence 'tezgâhından' geçmiş bir devrimcinin Anıları

İşkencecilerimin yüzüne bakıyorum. Evlerine gittiklerinde ne yaptıklarını düşünmeye uğraşıyorum. Ne yapıyorlar? Eşlerine, çocuklarına nasıl davranıyorlar? Onların gözlerine bakarken bir eziklik duyuyorlar mı? Yoksa, sol elle su içmemi engelleyerek günaha girmemi önleyen, dolayısıyla da büyük sevap kazandığını düşünen bekçinin dediği gibi, "Bunlar devletin üstüne yazılır" diye mi düşünüyorlar? Akşam evlerinde eşlerine, "Bugün bir çocuk geldi; falaka, ters askı, cop sokma falan, hiçbir şey işlemiyor valla" diyerek, o gün yaptıklarından mı söz ediyorlar? En çok da çocukları var mı diye düşünüyorum. ... Ne düşünüyor onlar? Bunlar vatan haini, müstahaktır diye mi düşünüyorlar, yoksa yapmaz benim babam böyle şeyler mi diyorlar? Hangi çocuk, babasının, ne gerekçeyle olursa olsun, işkenceci olduğunu kabul edebilir ki?

Daha önce yayınladığımız Yaşanmamış Sayılan Anılar'ın devamı olan bu yapıtında Mehmet Tepebaşı, unutanlara ve unutturmaya çalışanlara inat, 12 Eylül vahşetini, okuru yer yer soluksuz bırakan bir çığlık-üslupla anlatıyor.
DyGu
DyGu
Admin

Unutulması İstenen Yıllar-Mehmet Tepebaşı Empty Geri: Unutulması İstenen Yıllar-Mehmet Tepebaşı

Mesaj tarafından Gökay Ertuğ Cuma Eyl. 17, 2010 7:26 pm

bu roman çok güzel aferin kanky sana doğru bir kitp ekledin Smile
Gökay Ertuğ
Gökay Ertuğ
Kıdemli Moderatör

Unutulması İstenen Yıllar-Mehmet Tepebaşı Empty Geri: Unutulması İstenen Yıllar-Mehmet Tepebaşı

Mesaj tarafından DyGu C.tesi Eyl. 18, 2010 4:44 pm

Sende vardı dimi bu ? Okumak için alıcam.. Hatta bugün bırakırsan süper olur.. Akşam ben olmasamda anneme ver oke? Very Happy
DyGu
DyGu
Admin

Mesaj tarafından Gökay Ertuğ C.tesi Eyl. 18, 2010 6:39 pm

tamam bırakırım akşam dayım gelecekti zaten ayvalıya
Gökay Ertuğ
Gökay Ertuğ
Kıdemli Moderatör

- Similar topics