Ninova
Okullarda Bilgisayar Eğitimi! Bebek10

Join the forum, it's quick and easy

Ninova
Okullarda Bilgisayar Eğitimi! Bebek10
Ninova
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Okullarda Bilgisayar Eğitimi!

3 posters

Okullarda Bilgisayar Eğitimi! Empty Okullarda Bilgisayar Eğitimi!

Mesaj tarafından troypc C.tesi Eyl. 25, 2010 12:32 pm

Sizce okularda bilgisayar ile ilgili eğitimler yeterli mi? Yada yeterince bilgisayar labratuvarı (yanlış yazdıysam düzeltin) var mı? Cevaplarınızı beklerim.
troypc
troypc

http://ninova.eniyiforum.org

Okullarda Bilgisayar Eğitimi! Empty Geri: Okullarda Bilgisayar Eğitimi!

Mesaj tarafından DyGu C.tesi Eyl. 25, 2010 1:03 pm

Laboratuar Wink Bence okulda bilgisayarın detaylıca öğretilmesi biraz gereksiz.. Günümüzde her evde bilgisayar var denilebilcek kadar oran fazla... Zaten 30 kişilik sınıflara 15 adet bilgisayar veriyor M.E.B.. Birde öğretilen şeyler mifrosof oficce grubu.. Eee bunuda bilemeyecek 16 yaşında bir genç,gençliğinin farkında değil demektir... Web desing konusu tamamen ilgi alanı... Evet ben ilgi duyuyorum ama ama ggeri kalan 29 kişi aynısını istemiyor olabilir.. Ki okulda öğretilecek ortamda pek yokken... Ben yetersiz ve gereksiz buluyorum... Herkes kendini kendi kulvarında özgün eğitimle gerçekleştirir /gerçekleştirmeli../ Wink
DyGu
DyGu
Admin

Mesaj tarafından troypc C.tesi Eyl. 25, 2010 1:23 pm

mifrosof oficce değil Microsoft office olması gerekiyordu. Bu küçük örnek bile bence yeterli. Bilgisayar kullanmasını biliyormusun? "biliyorum." Bu cevabı veren biri Microsoft'un dünyaca ünlü office uygulamasınıda doğru yazmalı. Türkiye bence bundan dolayı gelişemiyor. Bide şöyle düşünelim. Bilgisayarı orta derece bilen bir Türk (mesela DyGu adlı arkadaşımız) bile Microsoft office'nin yazılımını bilmiyor. Okullarda ingilizce öğretiliyorsa bilgisayarda öğretilsin. Troypc derki bilgisayar yarındır...
troypc
troypc

Mesaj tarafından DyGu C.tesi Eyl. 25, 2010 1:31 pm

Ciddi anlamda söylüyorum klavye hatası.. Peki beni geçelim.. Türkçe'yi kullanmasını biliyor musunuz? ''Tabii ki evet''... Kaç yıldır Türkçe-Edebiyat dersi alıyorsun.. ''Gayet açık 10 yılın içideyim..'' Peki (Laboratuar) kelimesinin yazılımı nasıl bilmiyoruz? Veya derki nin birlikte yazılmayıp der ki şeklinde olacağını Wink
İşte buna kulvar farkı deniliyor, ben Türkçe-Edebiyat meraklısıyım sen ise bilgisayar-web... Bunun ayrımı yapılmadığı için gereksiz ... Açıklaycı oldu galiba Wink
DyGu
DyGu
Admin

Mesaj tarafından Gökay Ertuğ C.tesi Eyl. 25, 2010 2:33 pm

Very Happy:D niye ugrasıyorsunuz birbirinizle Very Happy Alla alla iyi güldüm Bu forumun inatçı keçileride sizsinz galiba D
Gökay Ertuğ
Gökay Ertuğ
Kıdemli Moderatör

Mesaj tarafından troypc C.tesi Eyl. 25, 2010 5:06 pm

Ben sadece lafı çevirmek için senin hatanı örnek vermiştim. Kızma lütfen. Herr seferinde kapak niteliğinde mesajlar yazman bence gereksiz.

İyi forumlar..
troypc
troypc

Mesaj tarafından DyGu C.tesi Eyl. 25, 2010 6:01 pm

Hayır kızmıyorum vurgulamaya çalıştığım şey düşünce ve hedef farkıydı.. Wink Ayrıca kapak hakedene yapılır senlik bir durum yok alınma lütfen ;sayın adminim Smile
DyGu
DyGu
Admin